9 dôvodov, prečo sa živiť svojou vášňou. Hlavne číslo 1 je môj favorit.

Venovať a živiť sa svojou vášňou je snom mnohých ľudí. Niektorí snívajú celý život, iní žijú a budujú svoj sen.

Aké sú hlavé dôvody, prečo má význam pracovať v oblasti, ktorá je vašou vášňou?

 1. Skvelá práca

  Práca by nemala byť nudným, núteným, nepríjemným, stresujúcim, vyčerpávajúcim prežívaním. Iba výmena vášho času za peniaze.
  (Aj keď, aj v skvelej práci, môžete zažívať občas nepríjemné pocity.)
  Práca má byť radosťouzábavou.
  Zdrojom energie. Po robote, ktorá vás teší máte viac energie, viete sa ešte venovať svojim ďalším záľubám, aktivitám, priateľom, či rodine.
  Vnútorná spokojnosť s prácou, ktorá človeka baví a dáva mu zmysel.

 2. Pozitívnejšie žitie

  Veľa ľudí je nespokojných vo svojej práci, nadávajú na ňu, sťažujú sa, ale neurobia kroky, aby spravili zmenu. V práci človek strávi veľa času, za týždeň, mesiac, rok, pracovné obdobie a keď máte radi vašu profesiu, všetok pracovný čas je zmysluplnejší, cítite sa pozitívnejšie, lepšie.

 3. Zmysel

  Ak by vám robota nedávala zmysel, je to premrhaný čas. Tešiť sa „len“ na poobedie, víkend, dovolenku, nie je to málo? A čo tak, môcť sa tešiť na pondelok, na klientov, nový tovar, na obed s kolegami, na teambuilding, na pracovnú poradu, kde sú vaše návrhy vypočuté a zakomponované do fungovania firmy. Tešiť sa, že sa môžete zahĺbiť do činnosti, tvoriť, vyrábať, … Aké by to bolo, hm?

 4. Peniaze

  Je skvelé zarábať peniaze za prácu, ktorú máte radi. Niekedy môže mať človek pocit, že by to mal robiť zadarmo, keď mu to ide ľahko, teší ho to, ale nie je to správny prístup. Vy dávate svetu svoju hodnotu a za ňu si zaslúžite dostať adekvátne zaplatené.

 5. Chuť zlepšovať sa

  Väčšia motivácia, ochota na zlepšovaní vo svojej profesii, chuť skúšať nové veci, napredovať, vzdelávať sa, posúvať sa ďalej.

 6. Úspech

  Radosť z práce, talent, vytrvalosť, cieľavedomosť vám môžu pomôcť vyniknúť a byť úspešný v tom, čo robíte.

 7. Inšpirácia pre okolie

  Svojim príbehom môžete inšpirovať svoje okolie, druhých ľudí, ktorí aj vďaka vám môžu začať realizovať svoje sny, ciele, vykonávať svoju vášeň.

 8. Dary, talenty

  Práca, ktorá vás baví bude zahŕňať vaše dary, talenty. Tým, čo vám ide prirodzene, tým obohatíte svet. Využívajte ich.

 9. Chcem pracovať

  Je veľký rozdiel, keď chcete pracovať, ako keď „musíte“. Keď chcete, tak sa vám lepšie plnia stanovené ciele. O tom je práca, ktorú máte radi.

Napriek pozitívnym dôvodom, prečo je dobré pracovať v oblasti, ktorá je vašou vášňou, nemusí to byť pre každého.

Nie každý pôjde do „rizika“ skúsiť činnosť, s ktorou sa nemusí uplatniť (aj keď ho baví a napĺňa), ktorá obnáša aj iné povinnosti (administratíva, komunikácia s klientmi, cestovanie, …), vášeň nevníma ako svoje poslanie alebo sa ňou jednoducho nechce živiť.

Či už sa budete živiť svojou vášňou alebo ju budete realizovať vo svojom voľnom čase, najdôležitejšie je, že jej budete venovať svoj ČAS.

Rada motivuje a podporuje študentov. Sprevádza ich k hlbšiemu spoznaniu seba, svojich schopností, silných stránok. Pomáha im správne sa rozhodnúť, ktorým smerom sa majú uberať po strednej škole. Viac o Anete si prečítajte tu >> Aneta je autorkou e-booku 5 krokov k zmene.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.